Народни музеј је данас, 20. октобра посетила Министарка културе Египта, Инес Абдел Дајим са делегацијом. Након обиласка и упознавања са сталном музејском поставком у друштву в.д. директорке Народног музеја, Бојане Борић Брешковић, одржан је састанак на коме се разговарало о могућностима за развијање и унапређење сарадње у области културе и сектора културног наслеђа.

Министарка Абдел Дајим је исказала дивљење пртема колекцији Народног музеја, изражавајући посебно задовољство и понос на, скромну по обиму, али драгоцену по  значају за културу, збирку староегипатских експоната.

В.д. Директора Народног музеја, Бојана Борић Брешковић је подсетила на постојеће већ остварене видове сарадње Народног музеја са Амбасадом Египта у Србији. Указала је и на припремљен и усаглашен споразум о сарадњи између Египатског великог музеја и Народног музеја у Београду, који ће бити свечано потписан. Захвалила је на ентузијазму и напорима које амбасадор Египта у Србији, Амр Алгувејли, који је такође присуствовао састанку, чини на повезивању Египта и Србије у области културе.

Предложила развијање сарадње у области конзервације, нарочито када је реч о очувању Збирке староегипатске културе из Народног музеја. Министарка Абдел Дајим је изразила сагласност и спремност на билатерелну сарадњу и у другим областима културне делатности попут филма и библиотекарства.

Помоћница министра културе и информисања за међународне односе и европске интеграције, Асја Драча Мунтеан, је исказала посебни афинитет Србије да буде домаћин гостујуће изложбе староегипатске културе, о чему ће министарка Абдел Дајим известити египатског министра за антиквитете.