У Музеју Вука и Доситеја организоваће се од почетка јула до краја августа  по четврти пут програм под називом Музеј у срцу града намењен свим заинтересованим суграђанима и посетиоцима Београда који ће лето провести у нашем граду. Музеј у срцу града састоји се од низа активности, осмишљених за децу и  одрасле, од којих одређени број њих није карактеристичан за музејске просторе.Планирано је да се у оквиру садржаја програма приреде следеће активности:

8. јул – Истините приче о носиоцима назива улица. Хероји Дорћола, 1. део

9. јул – Истините приче о носиоцима назива улица. Хероји Дорћола, 2. део

12. август – Странци у Београду. Приче оних који су се настанили у 19 – 20 веку

26. август – Кад су странкиње постале снајке. Приче о безграничним љубавима 19. и 20. века

13. јул – Јастук гроба мог, 1. део, Телевизија Београд, 1990, сценарио Слободан Стојановић, режија Сава Мрмак, трајање 1` 11„.

27. јул – Јастук гроба мог, 2. део, трајање 1` 11„.

10. август – Вук Караџић, Родни Јадар, 1. епизода, Телевизија Београд, 1987, сценарио Милован Витезовић, режија Ђорђе Кадијевић, трајање 1` 18„.

24. август – Вилхелмина Мина Караџић, Телевизија Београд, 2003, сценарио Љубица Урошевић, стручни текст Љиљана Чубрић, режија Виолета Недановски, трајање 27„.

Сви програми, осим монодраме Мој отац Вук Караџић (1. јул, цена улазнице 400 дин) бесплатни су за све посетиоце.