НОВАЦ РИМСКЕ РЕПУБЛИКЕ: ЗБИРКЕ НАРОДНОГ МУЗЕЈА У БЕОГРАДУ И БЕОГРАДСКОГ УНИВЕРЗИТЕТА

Бојана Борић-Брешковић, Петар Поповић

2006, 470 стр, илустр, 29 cm

Нумизматика, 2

Делимично двојезични текст (енглески/српски)

ISBN 86-7269-080-Х

Каталог новца Римске републике садржи преглед 1673 кованице из три значајне колекције – систематске збирке Народног музеја (1039) и збирки Вајферт (585) и Ковачевић (49) Београдског универзитета, које су поверене музеју на чување. Систематизација новца, већином од сребра, насталог од најранијег периода ковања у Римској републици, III века п.н.е, до најмлађег из 31. године п.н.е, омогућила је увид у токове римског новчарства на централном Балкану у овим вековима. Исцрпан каталог аутори су употпунили и драгоценим додацима, као што су листа суберата, графички прикази ознака на новцу и индекси (типова, легенди, личности и ковница), који ће овај корпус учинити референтном стручном литературом.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com