НОВИ ВИЗУЕЛНИ ИДЕНТИТЕТ: НОВИ ЖИВОТ МИРОСЛАВЉЕВОГ ЈЕВАНЂЕЉА

ауторски тим: Драган Сакан и др.

2004, 28 страна, 13 страна са фотографијама, 17 cm

ISBN 86-7269-068-0

У складу са савременим музеолошким тенденцијама, Народни музеј у Београду настоји да се позиционира као национални и регионални културни центар. С тога се приступило и изради првог у низу пројеката корпоративне бренд стратегије наше установе. Постојећи заштитни знак, иницијал са сучељеним пауновима из Мирослављевог јеванђеља, редизајниран је и пренет у оригиналу, а слова средњовековних рукописа и натписа модификована су у новој типографској форми. Примена овако креираних апликација, предвиђених за службени и пропагандни материјал, идентификује једниственост Народног музеја и промовише српску културну баштину.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com