У Спомен-музеју Надежде и Растка Петровића отпочело је извођење радова  на реализацији пројекта санације и адаптације, што представља најважнији корак у стварању предуслова да он постане важно место сусрета, дијалога и интеракције са драгоценом заоставштином значајних прегалаца наше културе.

По завршетку процедуре јавне набавке за избор извођача радова, а након формалног увођења извођача радова у посао, у петак 24. новембра 2023. године је отпочело је извођење радова на реализација пројекта санације и адаптације Спомен-музеја Надежде и Растка Петровића, чији је завршетак планиран за 2014. годину.

Пројектно-техничка документација санације и адаптације сачињена је у складу са „Условима за предузимање мера техничке заштите за санацију и адаптацију Спомен музеја Надежде и Растка Петровића“ Завода за заштиту споменика културе града Београда. Услови су подразумевали низ мера и ограничења у врсти и обиму радова који су условљени статусом објекта као споменика културе. У вези са тим, извођење радова се реализује уз обавезно учешће колега из Завода за заштиту споменика културе који је задужен за конзерваторски надзор