ПОКЛОНИ СОФИЈЕ И МИЛОЈКА ДУЊИЋА

уредник: Татјана Цвјетићанин

2013, 238 стр, илустр, 28 цм + 1 CD (Електронски каталог)

Археолошке монографије, 21

ISBN 978-86-7269-137-5

Софија и Милојко Дуњић даровали су Народном музеју у Београду и Музеју града Београда многобројне археолошке налазе са територије Космаја које су годинама скупљали као љубитељи старина. Поклоне чине предмети из некропола уз познате римске руднике сребра и олова, као и различити праисторијски налази. У публикацији су предмети из римског периода обрађени по групама (посуде, светиљке, накит и сл.), док су од праисторијских налаза анализирани само они из Народног музеја и то као целина, јер највећи број припада неолитској винчаској култури. Електронски каталог нуди преглед по различитим критеријумима свих 1566 предмета обухваћених овом монографијом.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com