У оквиру изложбе “Влахо Буковац и Александар Кабанел – повијесни сусрет ученика и учитеља” у Умјетничком павиљону у Загребу изложена су и Буковчева остварења из Народног музеја у Београду.

Поставка са преко 140 слика је посвећена Влахи Буковцу и његовом париском професору Александру Кабанелу кроз ауторску концепцију историчара уметности Игора Зидића, обухватајући ремек-дела из хрватских и иностраних музеја, као и приватних збирки. Изложбом је приказано и време у коме је настао Умјетнички павиљон у Загребу пре 120 година, а за чије је оснивање иницијатор био управо Влахо Буковац. Славни француски сликар Александар Кабанел одиграо је велику и важну улогу у Буковчевом ликовном образовању, што чини изложбу јединственом приликом која обједињује „ученика” и „учитеља” како би јавност могла да стекне јасан увид о утицају „учитеља” утицао на „ученика”.

Изложба ће бити отворена до 06. јануара наредне године.