Понедељак, 09. септембар 2019. у 09.00 часова

Народни музеј, Трг републике 1а

У Народном музеју у Београду данас је потписан Меморандум о разумевању између Народног музеја у Београду и Музеја Забрањеног града у Пекингу. Потписујући споразум в.д. директора Народног музеја, Бојана Борић Брешковић и директор Музеја Забрањеног града др Ванг Судонг (Wang Xudong), нагласили су обострану спремност ка развијању и унапређивању сарадње између две институције како у реализацији изложбених активности, тако и у области дигитализације, и усавршавању стручњака. Потписивању споразума присуствовала је и Асја Драча Мунтеан, помоћник Министра културе за Међународне односе и европске интеграције. Међу првим активностима које ће следити потписивање Меморандума, биће учешће кинеских стручњака у конзервацији радова кинеске уметности из Народног музеја, који ће бити финализоване приређивањем изложбе.