TRADITIONAL POTTERY MAKING FROM THE ETHNOARCHAEOLOGICAL POINT OF VIEW: SCIENTIFIC RESEARCH AND SAFEGUARDING OF INTANGIBLE HERITAGE: PROCEEDINGS OF THE FIRST INTERNATIONAL CONFERENCE, BELGRADE 2011

editor: Biljana Đorđević

2014, 216 str, ilustr, 28 cm

ISBN 978-86-7269-161-0

Прва међународна конференција Традиционално грнчарство – поглед из етноархеолошког угла : научна истраживања и заштита нематеријалног наслеђа одржана је 2011. године у Народном музеја, у сарадњи са Универзитетом из Кадиза (Шпанија). Овим зборником радова представљено је 18 прилога 22 аутора, који се баве различитим темама везаним за грнчарство, попут очувања традиционалне израде, истраживање технологије израде од неолита до данас или презентација те врсте наслеђа у савременој музеологији.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com