#bestparty

Музејски предмет: Урош Предић, Пијана браћа, 1887.

Дигитални предмет: Свећице са торте за 18. рођендан

Донатор дигиталног предмета: Јасмина Станчић

Белешка донатора:

Пунолетство мог сина

Број 18 уместо осамнаест свећица на торти. Нисам сигурна колико је мој син био свестан чињенице да започиње нова етапа у његовом животу али ја јесам. Страх за будуће кораке које ће од сада морати сам да чини и одговара за њих, преиспитивање да ли сам добро обавила свој задатак родитеља и захвалност свима онима који су ми у томе помогли – ово последње је и био мото овог славља.

Због свега што нам се десило, рођендане смо ретко славили са великим друштвом. Направили смо кућну забаву у којој су учествовали скоро сви они који су мени и нама помогли на разноразне начине да преживимо тих 18 година.

Чувам овај предмет из подсвесног сујеверја: нек ти остатак живота буде успешан да оствариш своје снове, да будеш здрав и срећан.

*За више прича из породице Станчић скенирајте следеће музејске предмете