AMBER IN ARCHAEOLOGY: PROCEEDINGS OF THE FIFTH INTERNATIONAL CONFERENCE ON AMBER IN ARCHAEOLOGY, BELGRADE 2006

eds. Aleksandar Palavestra, Curt W. Beck, Joan M. Todd

2009, 351 pages, ills, 28 cm

ISBN 978-86-7269-099-6

Пета Међународна конференција о ћилибару у археологији организована је у Народном музеју у Београду од 2. до 7. маја 2006, под покровитељством Одбора за ћилибар Међународног савеза праисторијских и протоисторијских студија, на којој је учествовало преко 40 стручњака из 16 земаља. Зборник радова са овог скупа садржи 20 прилога у којима се разматра дистрибуција ћилибара као сировине, настанак уметничких предмета и археолошких артефакта од ћилибара, те путеви трговине овим скупоценим материјалом од источних обала Балтичког мора, преко Југоисточне Европе и области Медитерана, до Далеког Истока.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com