Фестивал духовне музике „Хорови међу фрескама“

17.12.2022. u 20:00 - 21:00

Двадесет четврти по реду фестивал духовне музике „Хорови међу фрескама“, почиње 4. децембра 2022. године, а одржаће се у Атријуму Народног музеја Србије.
Фестивал је основан далеке 1995. године са благословом блаженопочившег Патријарха Павла, уз покровитељство Секретаријата за културу града Београда, Народног музеја Србије, Храма Светог Марка и других.
Фестивал није такмичарског карактера, већ му је циљ промовисање аутентичног црквеног хорског певања и очување традиције. Значајан простор у програму заузимају дела домаћих аутора.
На отварању, 4. децембра, у 12 часова певаће наше најстарије „Панчевачко српско црквено певачко друштво“ са хором одраслих, под руководством диригента Вере Царине, и подмлатком под руководством Борјане Стражмештеров.
У недељу, 11. децембра, у 18 часова наступиће хор „Св Симеон Мироточиви“ из Београда са диригентом Милицом Тишмом и хор „Сабор српских светитеља“ из Бање Ковиљаче са хоровођом протођаконом Зораном Кокановићем.
У суботу, 17. децембра, у 20 часова наступа хор „Свети деспот Стефан Лазаревић“ из Београда са диригентом Предрагом Миодрагом, који ове године обележава јубиларну четрдесету годишњицу бављења уметничким радом.
У недељу, 18. децембра, у 12 часова наступиће два хора, омладински хор „Свети Василије Oстрошки“ из Београда под руковидством Јелене Тимотијевић и „Хор Света Три Јерарха“ из Крупња под управом диригента Горана Андрића.

Улаз на концерте је бесплатан.

Више информација на линку: https://horovimedjufreskama.net/

17.12.2022.