Loading Događaji

« All Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Koncert učenika gudačkog aktiva MŠ „Josif Marinković“ povodom proslave dana škole

8. decembra u 12:00 - 14:00

Muzička škola „Josif Marinković“ je osnovana 26.decembra 1947. godine., kao prva niža muzička škola u Beogradu i nosi ime jednog od najvećih srpskih kompozitora sa kraja 19.veka i početka 20.veka. Tokom 70 uspešnih godina postojanja i rada mnogobrojni učenici su obrazovani kao ljubitelji muzike, ali i profesionalni muzičari i to kao koncertni umetnici, članovi orkestara, kao i profesori u nižim i srednjim školama i na FMU. Nastava niže i srednje škole se održava na 3 lokacije, a školu trenutno pohađa oko 500 učenika. Koncert u Atrijumu Narodnog muzeja 8.decembra 2019. u 12 časova je jedan u nizu koncerata kojima škola „Josif Marinković“ u decembru obeležava Dan škole i tada će se predstaviti učenici gudačkog odseka. Koncert je organizovan i kao deo projekta „Muzika u muzeju“, u okviru kog se omogućava izvođačka praksa mladih umetnika u koncertnim salama muzejskih prostora grada Beograda.

Detalji

Datum: