Концерт ученика гудачког актива МШ „Јосиф Маринковић“ поводом прославе дана школе

08.12.2019. u 12:00 - 14:00

Музичка школа „Јосиф Маринковић“ је основана 26.децембра 1947. године., као прва нижа музичка школа у Београду и носи име једног од највећих српских композитора са краја 19.века и почетка 20.века. Током 70 успешних година постојања и рада многобројни ученици су образовани као љубитељи музике, али и професионални музичари и то као концертни уметници, чланови оркестара, као и професори у нижим и средњим школама и на ФМУ. Настава ниже и средње школе се одржава на 3 локације, а школу тренутно похађа око 500 ученика. Концерт у Атријуму Народног музеја 8.децембра 2019. у 12 часова је један у низу концерата којима школа „Јосиф Маринковић“ у децембру обележава Дан школе и тада ће се представити ученици гудачког одсека. Концерт је организован и као део пројекта „Музика у музеју“, у оквиру ког се омогућава извођачка пракса младих уметника у концертним салама музејских простора града Београда.

08.12.2019.