Стручно вођење „Лица Доситејевог лицеја кроз споменичко наслеђе Београда”

28. марта u 18:00 - 19:00

Зграда Доситејевог лицеја, једна је од најстаријих објеката стамбене намене у Београду. Изграђена између 1739. и 1789. године, кућа се налази у средишту просторне културно – историјске целине Подручја око Доситејевог лицеја, која је по њој и добила назив. Фото-документарна изложба „Лица Доситејевог лицеја кроз споменичко наслеђе Београда“, тематски је подељена у више делова, повезаних савременим визуелним изразом у целину у којој су представљени објекти, улице и знамените личности које су оставиле траг у историји Београда и Србије од краја 18. до средине 19. века. Приказ подручја око Доситејевог лицеја чине репродукције дела више уметника рађених у техници уља на платну, акварела, пастела и цртежа тушем и оловком, фотографије настале у периоду од друге половине 19. до осамдесетих година 20. века., као и репродукције историјских мапа и карата на којима је приказан стари Београд.

Стручно вођење одржаће Миодраг Томић, музејски саветник у Музеју Вука и Доситеја, у четвртак 28. марта у 18 часова.

28. марта