Loading Događaji

« All Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Stručno vođenje „Lica Dositejevog liceja kroz spomeničko nasleđe Beograda”

28. marta u 18:00 - 19:00

Zgrada Dositejevog liceja, jedna je od najstarijih objekata stambene namene u Beogradu. Izgrađena između 1739. i 1789. godine, kuća se nalazi u središtu prostorne kulturno – istorijske celine Područja oko Dositejevog liceja, koja je po njoj i dobila naziv. Foto-dokumentarna izložba „Lica Dositejevog liceja kroz spomeničko nasleđe Beograda“, tematski je podeljena u više delova, povezanih savremenim vizuelnim izrazom u celinu u kojoj su predstavljeni objekti, ulice i znamenite ličnosti koje su ostavile trag u istoriji Beograda i Srbije od kraja 18. do sredine 19. veka. Prikaz područja oko Dositejevog liceja čine reprodukcije dela više umetnika rađenih u tehnici ulja na platnu, akvarela, pastela i crteža tušem i olovkom, fotografije nastale u periodu od druge polovine 19. do osamdesetih godina 20. veka., kao i reprodukcije istorijskih mapa i karata na kojima je prikazan stari Beograd.

Stručno vođenje održaće Miodrag Tomić, muzejski savetnik u Muzeju Vuka i Dositeja, u četvrtak 28. marta u 18 časova.

Detalji

Datum: