Народни музеја суграђанкама:  Чајанка уз уметност

08.03.2020. u 10:00 - 18:00

У жељи да и ове године поклонимо нешто посебно женском делу популације за Дан жена Народни музеј у Београду организује Чајанку уз уметност.

Даривајући посебну пажњу женама, не само да Музеј широм отвара своја врата него показује да цени рад свих жена, почевши са делом свог колектива па до свих оних које су нам пружиле на различите начине подршку током свих ових година. Ово је један мали знак пажње којим желимо да им се захвалимо али и да дарујемо јединствени тренутак свим заинтересованим женама.

У просторијама Народног музеја у Београду организујемо манифестацију под називом Чајанка уз уметност где уз шољу чаја публика има прилику да поприча са делом запослених у музеју и да се у друштву сарадника ближе упозна са улогом жена кроз историју.

10:00-11:00 Стручно вођење Улога жене у европској уметности, открићемо како се у европској уметности развијала улога жене од једне од централних фигура у уметности до тренутка борбе за сопствену слободу изражавања.

12:00-16:00 Разговори уз кафу и чај са запослонима у Народном музеју, I спрат, одмориште. Наше посетитељке ће имати прилику да кроз неформални разговор сазнају чиме се тачно бави кустос архeолог, конзерватор сликарства, конзерватор керамике и кустос историје уметности.

16:00-17:00 Стручно вођење Женски портрети и жена као мотив и актер на сликама српске уметности. Посветићемо се портретима на којима су представљене жене и завирити у њихов интимни простор полако улазећи у домен присуства жена у јавном животу.

08.03.2020.