Предавање др Николе Крстовић „Тарантула у кући – Фабр у музеју“

12.03.2020. u 18:00 - 19:30

Тарантула у кући – Фабр у музеју

др Никола Крстовић, Филозофски факултет

У четвртак 12. марта у 18 часова, у атријуму Народног музеја предавање под називом Тарантула у кући – Фабр у музеју одржаће др Никола Крстовић са Филозофског факултета. у оквиру предавања ће из позиција музеологије говорити о Фабровом поимању односа савремене уметности као интерпретативног алата у музеју.  Током предавања биће речи о Фабровоj изложби у Лувру, као и о другим Фабровим искорацима у различите перформативне моделе, како би се испитали људскост, издржљивост, положај човека у свету, однос према идеологијама, идејама, другима, себи. Попут Фабрових тарантула које преиспитују човеков однос према сећању и садашњем тренутку, и сам Фабр представља извесни тест издржљивости институције, закона, норми.

12.03.2020.