Радионица за децу „Богатство и раскош металних посуда”

3. фебруара u 13:00 - 14:30

Изложба „Између трпезе и софре. Металне посуде од XIII до XIX века у збиркама Народног музеја Србије“  пружа нам могућност да се упознамо са обичајима и навикама везаним за обедовање у прошлости, и околностима које га прате или му претходе. Поред историјског и етнографског, изложене посуде су и од великог уметничког значаја, будући да многе од њих приказују јединствена иконографска и декоративна решења каква се не могу срести изван збирки Народног музеја Србије. У практичном делу најмлађи учесници радионице осликаваће мотиве са посуђа и правити посуде од пластелина. Радионицу води Ивана Минић, музејски саветник едукатор.

Пријављивање деце од 5- 7 година за учешће на радионицу је обавезно на мејл адресу radionice@narodnimuzej.rs.

3. фебруара