Loading Događaji

« All Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Radionica za nastavnike „Aktivno slušanje”

10. februara u 18:00 - 19:00

U saradnji sa Institutom za pedagoška istraživanja, u Narodnom muzeju Srbije održaće se radionica za nastavnike pod nazivom „Aktivno slušanje“. Ova radionica ima za cilj da učesnici usavrše veštine aktivnog slušanja u komunikaciji sa učenicima, kolegama i roditeljima. Radionica se održava zato što je važno da se neguje aktivno slušanje kao vrednost u kulturi obrazovnovaspitnih ustanova (međusobno razumevanje, građenje odnosa sa drugima).

Učesnici će razumeti mehanizme i pravila aktivnog slušanja i umeti da ih primene. Takođe, učesnici će umeti da „dešifruju“ značenje verbalnih i neverbalnih poruka koje su važne za kvalitetnu komunikaciju sa učenicima, kolegama i roditeljima. Konačno, učesnici će umeti da nauče da kreiraju konstruktivnu povratnu informaciju i da postavljaju pitanja. U radionici koja se održava 10. februara u 18 časova., učesnici će analizirati narativ o komunikaciji, analiziraće klipove iz popularnog sitkoma na temu aktivnog slušanja i vežbaće tehnike aktivnog slušanja na primerima i situacijama iz školske prakse.

Neophodna je prijava zainteresovanih učesnika na mejl adresu: radionice@narodnimuzej.rs

Detalji

Datum: