Loading Događaji

« All Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Šetnja „Tri zdanja Narodnog muzeja“

27. februara u 10:00 - 11:30

Svake poslednje nedelje u mesecu šetnja tradicionalno počinje okupljanjem ispred Muzeja Vuka i Dositeja, a završava se ispred zgrade Narodnog muzeja.

Narodni muzej u Beogradu organizuje šetnju namenjenu odraslima koja obuhvata obilazak i priču o zgradama Muzeja Vuka i Dositeja, Galerije fresaka i Narodnog muzeja. Jedna od njih je među najstarijim sačuvanim stambenim objekatima u Beogradu, druga je sagrađena na mestu nekadašnje sinagoge Bet Izrael, a treća je među najlepšim palatama Srbije s početka dvadesetog veka. Tri zgrade će povezati povest o najstarijoj muzejskoj ustanovi u našoj zemlji. O zgradama Narodnog muzeja govoriće kustos Dena Babajić.

Zbog ograničenog broja prisutnih obavezno je prijavljivanje na radionice@narodnimuzej.rs.

Mesto okupljanja: dvorište Muzeja Vuka i Dositeja

Detalji