Стручно вођење „О Хермесу, укратко“

12.11.2022. u 18:00 - 19:00

Хермес, један од дванаест богова са Олимпа у грчкој митологији, представља божанство које има дубоке корене у историји и које је извршило велики утицај на пантеоне других народа, уметност и људску мисао уопште. Причаћемо о пореклу култа Хермеса и повезаности поменутог божанства са остатком пантеона потпом0гнути његовим уметничким приказима у сталној поставци Народног музеја. Придружите нам се на стручном вођењу О Хермесу, укратко 12.11. у 18 часова. Вођење је припремио Павле Николић, студент историје на пракси.

Поводом обележавања Дана примирја у Првом светском рату, сви заинтересовани посетиоци од 11. до 13. новембра могу бесплатно посетити Народни музеј и преузети додатни материјал на пулту за пратеће програме у Атријуму музеја и сазнати више о томе која су све дела на нашој сталној поставци била оштећена и проживела недаће током овог рата.
Током ова три дана за наше најмлађе посетиоце и њихову пратњу биће постављена породична самостална радионица у едукацијској просторији на првом спрату.

12.11.2022.