Музеј Вука и Доситеја организује извођење монодраме Мој отац Вук Караџић сваке друге недеље од 12 часова у Музеју Вука и Доситеја

Музеј Вука и Доситеја употпуњује разноврсну понуду новим садржајем. Поред основне изложбене делатности, стручних вођења, предавања и радионица за децу и одрасле, посетиоци ће моћи да одаберу и уживају у извођењу монодраме Мој отац Вук Караџић у самом Музеју.

Обележавајући 200. годишњицу од објављивања првог издања Вуковог Српског рјечника, монодрама се изводи у аутентичном амбијенту једног од најстаријих београдских здања, некадашњој Великој школи, у којој је боравио и сам Вук. Лик Вилхелмине Мине Караџић оживеће глумица Љиљана Јакшић, омогућавајући посетиоцима да у првом лицу, кроз сећања Вукове кћери, доживе њено време и успомене. На узбудљив начин она приповеда о знаменитом оцу, догађајима и личностима који су обележили њену породицу и за нас све удаљенији деветнаести век.

Улазнице се могу купити у Музеју Вука и Доситеја.