Радионица О римским боговима и грчким херојима намењена је деци од 10 до 14 година.

У уводном делу радионице предвиђено је кратко вођење кроз поставку римских камених споменика, из једне од најстаријих Збирки Народног музеја у Београду, изложених  у тајновитом простору лапидаријума у Великом барутном магацину. Током вођења деца ће бити упозната са врстама изложених споменика, кратком историјом римског Сингидунума и значењу натпис на латинском језику. Научиће како да препознају жртвенике посвећене римским боговима, упознаће се са њиховим култовима на нашем тлу и представама грчких хероја на једном римском саркофагу. У креативном делу радионице за децу је припремљен квиз, читање и тумачење натписа и цртање.

Радионицу воде: Веселинка Нинковић, музејски саветник и Ивана Минић, виши кустос

Број места за радионицу је ограничен. Обавезно је пријављивање на адресу i.minic@narodnimuzej.rs