У циклусу „Предео за доколицу“ бавимо се креативним потенцијалом одмора. На радионици „Оаза мира“ тражимо пределе и пејзаже који нас подсећају на места која нам пружају спокој, мир, задовољство и могућност да се повежемо са драгим људима и самим собом. Оживљавамо уз помоћ драмских техника догађаје, места и људе који нам омогућавају да побегнемо од стреса, рутине и свакодневних проблема. Присећамо се занимљивих снова, тумачимо их и повезујемо са уметничким делима која садрже митске, фантастичне и апстрактне елементе.

Уводећи драмске технике у музејски изложбени простор, интеракцијом са учесницима, откривамо нове могућности за доживљај уметничких дела и археолошких сведочанстава прошлости из сталне поставке Народног музеја.

Пријављивање учесника је обавезно је на адресу radionice@narodnimuzej.rs.