У оквиру пратећих програма изложбе Бернинијева школа и римски барок. Ремек – дела Палате Киђи у Аричи др Јелена Тодоровић ће одржати предавање Концепт времена и пролазности у барокној култури.

Др Јелена Тодоровић је историчарка уметности, редовни професор на Факултету ликовних уметности.

Бави се истраживањем у области историје културе, са нарочитим интересовањем за феномене спектакла, уметности и пропаганде, концепата времена и пролазности, граничних простора у визуелним уметностима, културе Трста 18. и 19. века. Ангажована је и у музејској делатности као руководилац пројекта Систематизација и проучавање збирке дворског комплекса на Дедињу.

Дипломирала је историју уметности на Филозофском факултету у Београду, а магистрирала и докторирала на University Colledge London (UCL). До сада је објавила више књига и велики број научних радова. Стални је сарадник Civici Musei di Storia ed Arte у Трсту. Као гостујући професор ради на UCL у Лондону и Universita degli Studi di Trieste у Италији.  Редовни је професор на Факулету ликовних уметности Универзитета уметности у Београду, а на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду предаје предмете из обасти историје, теорије и феноменологије уметности. Лауреат је награде Europa Nostra, као и награде „Павле Васић“ за монографију Свечани поздрав Мојсеју Путнику Захарија Орфелина.