FROM LEPENSKI VIR TO MODERN ART

2002, 160 стр, илустр, 23cm

The National Museum Belgrade Treasure, [4]

Текст је на енглеском језику.

ISBN 86-7269-059-1

Изложбом најрепрезентативнијих и најдрагоценијих предмета из фондова Народног музеја у Београду, представљене су 72 музеалије нулте категорије, које припадају широком временском раздобљу од праисторије до ХХ века. Из археолошких колекција изложен је праисторијски, антички и рановизантијски материјал, а из нумизматичких збирки монете коване од III века п.н.е. до XIX века (укупно 26 предмета). Колекције средњег века презентоване су са 22 експоната, настала од средине VI до краја XVII века, а уметничке збирке са 24 ремек-дела, створена од XVI до половине XX века. У каталогу предмети су презентовани и кратким историјатом збирки из којих потичу.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com