MUZEJI KOJI PRIVLAČE PAŽNJU: U ŽIŽI JAVNOSTI

Museum

ISBN 978-86-7102-372-6

Suizdavač: Clio, Beograd

Познати италијански историчар и теоретичар уметности, А. Бонито Олива је као директор 45. Венецијанског бијенала (1993) организовао симпозијум „Продукција, заштита и проток савремене уметности“, на коме је активно учествовало више од 25 директора музеја и галерија савремене уметности из света. У првом делу књиге сабрана су њихова излагања о проблемима музеја савремене уметности, а у другом је П. Балмас представио пројекте изградње, реконструкције или адаптације 30 зграда музеја, у којима се чувају и излажу дела 20. века. Књига се завршава текстом Л. Чентоле о интернационалном конкурсу за Виртуелни музеј из 2001-2002.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com