У Атријуму Народног музеја ће у понедељак 28. октобра у 12 часова бити одржано предавање у оквиру пројекта  Подизање свести о значају археолошког наслеђа. Пројекат реализује Српско археолошко друштво у сарадњи са Министарством културе и информисања Републике Србије. Предавање које ће одржати председник Српског археолошког друштва др Адам Црнобрња, уједно и саветник у Народном музеју у Београду, је првенствено намењено представницима других министарстава, без чијег рада брига о археолошком наслеђу не може бити комплетна, представницима Града Београда, представницима установа као и представницима Туристичке организације Србије.

Циљ пројекта је да се кроз сарадњу са доносиоцима одлука и стручним службама отпочне рад на широј кампањи подизања свести о значају очувања археолошког наслеђа. Подизањем свести о значају археолошке баштине, упознавањем са прописима и процедурама као и кроз указивање на добре и лоше примере деловања, сматрамо да се у знатној мери може поправити и однос шире заједнице према археолошком наслеђу. Пројекат је до сада је реализован у 23 града и општине у Р.Србији.

У оквиру предавања присутни ће бити упознати са:
– процесом рада и специфичностима археолошких истраживања;
– законским оквирима и међународним конвенцијама;
– процедуралним могућностима за активно уљкучивање у процесе заштите, очувања, промовисања и коришћења археолошког наслеђа;
– могућностима интерсекторске сарадње ради боље заштите, промоције и одрживог коришћења археолошког наслеђа;
 Улаз на предавање ја са Трга републике.