Play muzej: Рам за реч

12.10.2019. u 16:00 - 17:30

У циклусу „РАМ ЗА РЕЧ“, ликовни израз и слике  користимо  као инспирацију да развијамо и откривамо свет речи. На овој радионици, под називом „Музејске приче“,  ликовне елементе користимо као инспирацију за различите литерарне форме (кратка прича, монолог, дијалог). Добијене приче потом интерпретирамо кроз различите драмске форме и жанрове. Користићемо не само писану реч већ живо и спонтано приповедање коме је извор у слици, а развија се и тече далеко и широко вођено маштом, тренутном инспирацијом као и сарадњом свих учесника.

Уводећи драмске технике у музејски изложбени простор, интеракцијом са учесницима, откривамо нове могућности за доживљај уметничких дела и археолошких сведочанстава прошлости из сталне поставке Народног музеја.

Радионица је намењена деци узраста 10-14 година.
Пријаве на radionice@narodnimuzej.rs

Погледајте и остале радионице Play музеј:

Play muzej за одрасле

12.10.2019.