Тема овогодишњег програма манифестације Дана европске баштине 2019.  је „Уметност и забава“, чиме су обухваћени различити аспекти наслеђа посвећени уметности и забави који омогућавају да, уживањм у културним садржајима, побегнемо из свог свакодневног живота и пробудимо у себи ствараоце, заштитнике наслеђа, познаваоце уметности…

Ове године се истражују различити аспекти наслеђа, материјалног и нематеријалног, повезани са забавом. То је изузетно широка тема која покрива визуелне уметности, биоскоп, циркус, сајмове, плес, прославе, фестивале, игре, читање, музику, фотографију, радио, телевизију, позориште, туризам и спорт.

И ове године, као и претходних, Народни музеј у Београду учествује у Манифестацији, укрштајући овогодишњу тему са разноврсним програмима и богатим садржајима колекције нашег највећег и најстаријег државног музеја.

Очекујући додатно интересовање посетилаца, позивамо вас да откријете у овогодишњем програму нешто што не смете пропустити.

Програм за септембар

НАРОДНИ МУЗЕЈ

15. септембар

Концерт: Српски минималисти

17. и 19. септембар, 1. и  5. октобар

Вођење: Одабрани бисери сталне поставке Народног музеја

19. септембар

Радионица: Траговима далеке прошлости

21. и  28. септембар

Тематско вођење: Београдска мумија

21. септембар

Радионица: Скоцкај свог Пикаса

Радионица: Необична породица

24. септембар

Тематско вођење: Бал на српском двору

26. септембар

Тематско вођење:  Забава у српском сликарству 19. века

Радионица: Ко станује у овој слици?

28. септембар

Тематско вођење:  Феномен забаве из далеке прошлости

Радионица: Један дан у праисторији – камено доба

Радионица: Play muzej за одрасле